Cu ce tricouri va juca Real Madrid in finala de la Cardiff!?

Real Madrid visează și la cucerirea UEFA Champions League,...

Steaua si-a aflat adversara din turul II al CHAMPIONS LEAGUE!

Steaua o va intalni in turul II al Champions League pe...

bayernFormatia germana Bayern Munchen a castigat la pas aseara, scor 3-1, pe terenul echipei Arsenal Londra, in mansa-tur a optimilor de finala ale Ligii Campionilor.

Bavarezii au reusit sa isi ia o mica revansa pentru esecul suferit sezonul trecut in finala Ligii Campionilor, pe teren propriu, in fata unei alte echipe londoneze, Chelsea.

Liderul din Bundesliga a oferit o demonstratie de eficienta germana in prima repriza de pe stadionul „Emirates”, punctand de doua ori din cele trei suturi pe poarta pe care le-au avut. Arsenal nu a avut nicio sansa de a marcat in primele 45 de minute.

Toni Kroos a deschis scorul cu un sut superb, in minutul 7, iar Tomas Muller a dublat avantajul oaspetilor (21). „Tunarii” au revenit in meci dupa pauza, prin neamtul Lukas Podolski, insa croatul Mario Mandzukici le-a dat britanicilor lovitura de gratie in finalul meciului.

In celalalt meci disputat aseara in Liga Campionilor, FC Porto a castigat greu, cu scorul de 1-0, in fata spaniolilor de la Malaga. Golul lusitanilor a venit in minutul 56, din piciorul lui Joao Moutinho. Reusita mijlocasului ar fi trebuit sa fie anulata, portughezul aflandu-se in pozitie de ofsaid.

In aceasta seara se disputa ultimele doua partide din prima mansa a optimilor de finala ale Ligii Campionilor. La Istanbul, Galatasaray da piept cu gruparea germana Schalke 04, in timp ce in Italia se disputa un meci de foc: AC Milan – FC Barcelona. Ambele dueluri au loc la ora 21.45.