AcasăStirea zileiGRESELI GRAVE DE ARBITRAJ! MEXIC - CAMERUN 1-0!

GRESELI GRAVE DE ARBITRAJ! MEXIC – CAMERUN 1-0!

Ambasador al României: ”Mânânc greieri regulat. Nu greierii îngrijorează, ci creierii”

Rechinul – mafiotul roman care a speriat Mexicul, a fost prins!

Autorităţile mexicane l-au arestat joi pe Florian Tudor, persoana...

VIDEO – Cutremur de 7,1 grade in Mexic, soldat cu zeci de morti!

Bilanţul cutremurului cu magnitudine 7,1 care a zguduit marţi...

Mexic a dominat jocul cu reprezentativa Camerunului si a invins cu 1-0 (0-0), intr-un meci in care mexicanii au avut doua goluri anulate.

Unica reusita a meciului a fost semnata de Oribe Peralta, in minutul 61.

Mexicanii au trimis mingea in poarta in minutul 12, dar arbitrul a anulat golul, pentru ofsaid. Reluarile nu au confirmat pozitia de ofsaid a atacantului Giovani Dos Santos. Un al doilea gol al mexicanilor a fost anulat in minutul 30, in urma unui corner, si tot pentru ofsaid. Nici de data aceasta reluarile nu au confirmat pozitia de ofsaid a marcatorului, acelasi Giovani Dos Santos.

Mexic: Ochoa – Rodriguez, Rafael Marquez, Moreno – Herrera (Salcido ’90+2), Guardado (Fabian ’69) – Aguilar, Vazquez, Layun – Peralta (Hernandez ’73), Giovani Dos Santos. Antrenor: Miguel Herrera.

Camerun: Itandje – Djeugoue (Nounkeu ’46), Nkoulou, Chedjou, Assou-Ekottu – Mbia, A.Song (Webo ’79), Enoh – Moukandjo, Eto’o, Choupo-Moting. Antrenor: Volker Finke.

Cartonase galbene: Moreno ’57 / Nounkeu ’77

Arbitrii: Wilmar Roldan (Columbia) – Humberto Clavijo (Columbia), Eduardo Diaz (Columbia) – Norbert Hauata (Tahiti);

In celalalt meci al grupei A, disputat, joi, Brazilia a invins Croatia, scor 3-1.
Clasament: 1. Brazilia – 3 puncte (1 joc), 2. Mexic – 3 puncte (1 joc), 3. Camerun – 0 puncte (1 joc), 4. Croatia – 0 puncte (1 joc).
Etapa urmatoare programeaza, la 17 iunie, meciurile Brazilia – Mexic si Camerun – Croatia.

Fii la curent cu toate stirile de la CM 2014 Brasil pe fifa2014.brasil.ro!