11 C
București
sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăStirea zileiIn presa sportiva nu are loc de Steaua... Un roman este noul...

In presa sportiva nu are loc de Steaua… Un roman este noul CAMPION EUROPEAN la judo!

in:

Stiri pe acelasi subiect

Succes remarcabil pentru sportivul Daniel Natea. El a câștigat duminică, 28 februarie, medalia de aur în proba de +100 kg a turneului internațional de judo European Open de la Praga (Cehia), după ce l-a învins în finală prin ippon pe rusul Soslan Bostanov.

Daniel Natea i-a întrecut succesiv până în finală, prin ippon, pe islandezul Thormodur Jonsson, francezul Hamza Ouchani și mongolul Temuulen Battulga, informează agerpres.ro.

La categoria 73 kg, Robert Papp Florian l-a învins prin ippon pe israelianul Evgeniy Sholos, dar a fost învins apoi de ucraineanul Artem Homula prin același procedeu.

La—100 kg, Valentin Radu l-a întrecut în primul meci pe slovacul Matej Hajas și a pierdut apoi la italianul Giuliano Loporchio.

La categoria 81 kg, Eelemr Szocs a pierdut primul meci cu italianul Massimiliano Carollo, iar Cristian Bodîrlău a pierdut la kazahul Adlet Missin.