11.1 C
București
vineri, aprilie 19, 2024
AcasăStirea zileiLIVE TEXT Simona Halep - Jelena Ostapenko in finala de la Roland...

LIVE TEXT Simona Halep – Jelena Ostapenko in finala de la Roland Garros! Scor 6 – 4, 4 – 6, 3 – 6!

in:

Stiri pe acelasi subiect

Simona Halep a pierdut finala de la Roland Garros, scorul final fiind  6 – 4, 4 – 6, 3 – 6.

Setul trei s-a incheiat cu scorul de 6 la 3 pentru Jelena.

Simona a pierdut setul al doilea dupa ce, la un moment dat, conducea cu 3 la 0. Jelena a revenit insa incredibil si a castigat cu 6 la 4.

Simona Halep a castigat primul set cu 6 la 4, dupa un inceput de meci mult mai greu si mai echilibrat decat se astepta.

Simona Halep o intalneste pe Jelena Ostapenko in finala de la Roland Garros, jucatoarea noastra avand ocazia de a trece pe locul 1 in clasamentul mondial.

Site-ul oficial al competitiei anunta: „Importanta dubla pentru Simona, poate castiga atat primul Grand Slam, cat si locul 1 in ierarhia WTA”

„Va fi un meci foarte greu, sunt constienta de acest lucru. Stiu ca va fi la un nivel inalt, ca poate juca cel mai bun tenis al ei” – Simona Halep

Cele doua jucatoare s-au intersectat pentru putin timp, la antrenamentul de dimineata

„Cand am ajuns la Paris, nu mi-a trecut prin minte in niciun moment ca voi ajunge sa joc finala de la Roland Garros” – Jelena Ostapenko