10.3 C
București
marți, aprilie 23, 2024
AcasăStirea zileiReal Madrid si Borussia Dortmund s-au calificat in semifinalele Ligii Campionilor

in:

Stiri pe acelasi subiect

1177048054-real-madrid-borussia-dortmund-jK09Formatia Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a invins, cu scorul general de 5-3, echipa turca Galatasaray Istanbul, in sferturile de finala ale competitiei.

Real Madrid s-a impus in tur, scor 3-0, iar in retur Galatasaray a castigat cu scorul de 3-2.

In returul de marti, pentru Galatasaray au marcat Eboue ’57, Sneijer ’71 si Drogba ’72, pentru Real a inscris Cristiano Ronaldo, in minutul 7 si 90+2.

In cealalta partida, formatia germana Borussia Dortmund s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, in urma victoriei de marti seara, scor 3-2, de pe teren propriu, in fata echipei spaniole Malaga, in mansa secunda a sferturilor de finala ale competitiei. In tur, scorul a fost egal, 0-0.

Marti seara, pentru Borussia au marcat Lewandowski ’40, Reus ’90+1 si Felipe Santana ’90+3, iar pentru Malaga au inscris Joaquin ’25 si Eliseu ’82.

Tragerea la sorti pentru semifinalele Ligii Campionilor are loc vineri la Nyon.