AcasăStirea zileiTRIPLA LUI BENZEMA ADUCE VICTORIA! FRANTA – HONDURAS 3-0!

TRIPLA LUI BENZEMA ADUCE VICTORIA! FRANTA – HONDURAS 3-0!

in:

Stiri pe acelasi subiect

Franta a invins cu scorul de 3-0 (1-0), reprezentativa Hondurasului, intr-un meci in care s-a validat un gol pentru prima oara in istorie cu ajutorul tehnologiei Goal-Control.

Fii la curent cu toate stirile de la CM 2014 Brasil pe fifa2014.brasil.ro!

Golurile au fost marcate de Benzema ’45 (penalti), ’72 si Valladares ’48 (autogol).

In minutul 43, Wilson Palacios a fost eliminat dupa ce a primit al doilea cartonas galben si implicit pe cel rosu pentru un fault asupra lui Pogba. Penaltiul acordat in urma acestei faze de arbitrul Sandro Ricci a fost transformat de Benzema.

La golul al doilea al Frantei, jucatorii ecuadorieni si selectionerul Luis Suarez au protestat, insa, conform imaginilor oferite de tehnologia Goal-Control 4-D, mingea trimisa de Benzema a lovit bara, iar apoi a revenit la portarul Valladares, care a deviat-o in propria poarta. Acesta a fost primul gol din istoria fotbalului validat datorita tehnologiei Goal-Control 4-D.

In minutul 15, Blaise Matuidi a trimis mingea in bara, acelasi lucru reusindu-l si Griezmann in minutul 23.

Franta: Lloris – Debuchy, Varane, Sakho, Evra – Cabaye (Mavuba ’65), Matuidi, Pogba (Sissoko ’57) – Valbuena (Giroud ’78), Benzema, Griezmann. Selectioner: Didier Deschamps

Honduras: Valladares – Beckeles, Bernardez (Chavez ’46), Figueroa, Izaguirre – Wilson Palacios, Garrido – Nájar (Claros ’58), Espinoza – Costly, Bengtson (Garcia ’46). Selectioner: Luiz Suarez

Cartonase galbene: Evra ’7, Pogba ’27, Cabaye ’45+2 / Palacios ’27, ’43, Garrido ’83

Cartonas rosu: Palacios ’43

Arbitri: Sandro Ricci (Brazilia) – Emerson de Carvalho (Brazilia), Marcelo Van Gasse (Brazilia) – Peter O’Leary (Noua Zeelanda)

In celalalt meci al grupei E, Elvetia a invins Ecuador, scor 2-1.

Clasament: 1. Franta – 3 puncte, 2. Elvetia – 3 puncte, 3. Ecuador – 0 puncte, 4. Honduras – 0 puncte.

Etapa urmatoare programeaza la 20 iunie meciurile: Elvetia – Franta, la Salvador, ora 22.00; Honduras – Ecuador, la Curitiba, ora 01.00;