AcasăSocialPerchezitii la Politia Pantelimon unde 11 politisti sunt acuzati ca luau mita...

Perchezitii la Politia Pantelimon unde 11 politisti sunt acuzati ca luau mita de la soferi!

in:

Stiri pe acelasi subiect

Mai multe perchezitii au fost efectuate de catre procurorii Parchetului de pe langa Tribunalul Bucuresti si ofiteri de la Directia Generala Anticoruptie la Politia Pantelimon, urmand a fi puse in executare unsprezece mandate de aducere.

Potrivit unui comunicat al Parchetului, actiunea a fost efectuata intr-o cauza ce are ca obiect savarsirea infractiunilor de luare de mita, fals intelectual si abuz in serviciu contra intereselor publice.

Din materialul probator administrat pana la momentul actual a rezultat ca in activitatea infractionala sunt implicati mai multi agenti de politie rutiera, care ar fi cerut mita de la conducatori auto.

Sursa: agerpres.ro

Ultimele stiri