30 C
București
marți, iunie 18, 2024
AcasăACTUALITATESportPremiera in fotbal: Arbitrul a aratat cartonasul ALB intr-un meci oficial!

Premiera in fotbal: Arbitrul a aratat cartonasul ALB intr-un meci oficial!

in:

Stiri pe acelasi subiect

Rusia plănuiește acte teroriste și de sabotaj în Uniunea Europeană

Agențiile de informații ale statelor europene au fost informate...

Hop si Ciolacu sa se pozeze cu nationala dupa calificare

Romania este deja calificata la turneul final din Germania,...

Studentii ieseni au dat lovitura in SUA cu o inima artificiala pentru copii

O echipa de tineri studenti la Universitatea de Medicina...

Primul cartonaș alb din fotbal a fost arătat în timpul unui derby feminin dintre Benfica și Sporting Lisabona, scrie DailyStar.

Chiar înainte de pauză, la scorul de 3-0 în favoarea celor de la Benfica, unui suporter i s-a făcut rău în tribune, iar partida a fost întreruptă timp de câteva minute. Staff-urile medicale ale celor două formații i-au acordat imediat primul ajutor fanului respectiv și totul s-a încheiat cu bine.

Acest cartonaș face parte dintr-o nouă inițiativă de a recunoaște și lăuda fair-play-ul în timpul jocurilor. Potrivit JOE , a fost introdus pentru a îmbunătăți valorile etice în sport.