13.9 C
București
marți, mai 5, 2026
AcasăACTUALITATETurismUn mare oras din Europa ofera fiecarui turist care-i calca pragul aproape...

Un mare oras din Europa ofera fiecarui turist care-i calca pragul aproape 100 de euro bani de cheltuiala

in:

Stiri pe acelasi subiect

Nebunia politicienilor

„Să faci același lucru în mod repetat și să...

Posibile scenarii rezultate în urma atacului iranian asupra Israelului

Este necesar să știm psihologia populațiilor din Orientul Mijlociu,...

Autoritatile au capturat tigari de contrabanda de 40 de milioane de lei

In prima jumatate a anului 2024, autoritatile romane au...

Când vizitatorii fac o rezervare pentru cel puțin două nopți la un hotel din Geneva aceștia vor primi automat un voucher care poate fi folosit pentru a lua masa, comanda băuturi sau explora orașul.

Voucherul, denumit Geneva Gift Card, valorează 93 de euro și poate fi folosit în mai multe locuri din oraș printre acestea numărându-se peste 60 de hoteluri, 15 excursii și în jur de 80 de restaurante, potrivit biroului pentru turism al orașului elvețian.

Printre locațiile care acceptă voucherul se numără și restaurante Michelin și un tur care explorează faimoasa industrie a ciocolatei din Elveția. Vizitatorii sunt eligibili pentru un voucher per cameră închiriată, acesta putând fi ridicat în momentul cazării la hotel.

Elveția a ridicat în luna iunie restricțiile de călătorie pentru toate țările membre ale Uniunii Europene însă vizitatorii care vin dintr-o țară considerată de risc de autoritățile elvețiene trebuie să intre în carantină timp de 10 zile.

YouTube video player

Ultimele stiri

Exit mobile version