AcasăACTUALITATETransporturiUn tren a luat foc pe sine, langa Brasov

Un tren a luat foc pe sine, langa Brasov

in:

Stiri pe acelasi subiect

Traficul feroviar este întrerupt temporar luni dimineaţă, pe Magistrala 300, în judeţul Braşov, după un incendiu produs la primul vagon al unui tren de marfă.

”Traficul feroviar este oprit temporar pe Magistrala 300, în halta Bea, judeţul Braşov, pentru desfăşurarea intervenţiei de lichidare a incendiului produs la primul vagon al unui tren de marfă. Evenimentul nu s-a soldat cu victime”, anunţă Centrul Infotrafigdin IGPR, informează News.ro.

Se estimează reluarea circulaţiei feroviare în aproximativ o oră.

Ultimele stiri