AcasăStirea zileiChivu s-a accidentat din nou

Chivu s-a accidentat din nou

in:

Stiri pe acelasi subiect

chivu1-301x225Cristi Chivu are din nou probleme la piciorul drept, la care a fost operat deja de doua ori in acest sezon.

Fundasul roman a inceput ca titular partida cu Torino si, dupa numai cinci minute, a marcat un gol superb dintr-o lovitura libera de la 18 metri.

Partida avea insa sa se termine devreme pentru fundasul roman, iesit de pe teren in minutul 30, dupa o ciocnire cu un adversar.

Conform presei din Italia, un verdict despre gravitatea accidentarii va fi dat luni dupa-amiaza, insa jurnalistii din Peninsula vorbesc despre o perioada lunga de absenta pentru Cristi Chivu.

Tocmai din aceasta cauza Inter s-a pus pe cautat fundas central. Primul pe lista „nerazzurrilor” e Marco Andreolli, de la Chievo.

Chivu a marcat un gol superb pentru Inter Milano (Video)

Doar 4 meciuri a jucat Chivu pentru Inter in acest sezon din Serie A.