1.6 C
București
marți, februarie 4, 2025
AcasăACTUALITATEAutoDacia vinde in Germania mai bine ca niciodata! Nemtii au facut ca...

Dacia vinde in Germania mai bine ca niciodata! Nemtii au facut ca vanzarile Dacia sa creasca cu aproape 50%!

in:

Stiri pe acelasi subiect

Nebunia politicienilor

„Să faci același lucru în mod repetat și să...

Posibile scenarii rezultate în urma atacului iranian asupra Israelului

Este necesar să știm psihologia populațiilor din Orientul Mijlociu,...

Autoritatile au capturat tigari de contrabanda de 40 de milioane de lei

In prima jumatate a anului 2024, autoritatile romane au...

Vânzările de autoturisme noi în Germania au crescut cu 12,9% în mai, la 323.952 unităţi, în timp ce Dacia a raportat un avans de 49,2%, la 6,785 vehicule, arată datele Autorităţii Federale din domeniul Transporturilor (KBA), citate de Agerpres.

Brandurile Volkswagen şi BMW au raportat creşteri ale vânzărilor de 8,8% şi, respectiv, 6,9% luna trecută, în timp ce livrările Renault şi Ford au înregistrat un avans de 3,7% şi, respectiv, 14,7%.

În primele cinci luni din acest an, vânzările de autoturisme noi pe cea mai mare piaţă auto din Europa au crescut cu 4,7%, la 1,45 milioane de unităţi, în timp ce Dacia a raportat un avans de 35,4%, la 26.098 vehicule.

Brandul Volkswagen a raportat un declin al vânzărilor de 3,6%, în perioada ianuarie-mai 2017, în timp ce livrările Renault şi Ford au înregistrat un avans de 14,7% şi, respectiv, 7,6%.

Ultimele stiri