Acasă Cultura Programul teatrelor bucurestene in perioada 10 – 16 decembrie

Programul teatrelor bucurestene in perioada 10 – 16 decembrie

28

Programul principalelor institutii de teatru din Bucuresti in perioada 10 – 16 decembrie:

Teatrul National Bucuresti

Sala Mare: luni, 10 decembrie, ora 19:30 – concert sustinut de ansamblul Magic Gospel Pearls; sambata, 15 decembrie, ora 19:30 – „Idolul si Ion Anapoda” de G.M. Zamfirescu, regia Ion Cojar; duminica, 16 decembrie, ora 19:30 – „Egoistul” de Jean Anouilh, regia Radu Beligan;

Sala Mica: marti, 11 decembrie, ora 19:30 – „Baiatul din ultima banca” de Juan Mayorga, regia Theodor Cristian Popescu; miercuri, 12 decembrie, ora 19:30 – „Un duel” dupa A. P. Cehov, regia Alexandru Dabija; joi, 13 decembrie, ora 19:30 – „Un duel” dupa A. P. Cehov, regia Alexandru Dabija; vineri, 14 decembrie, ora 19:00 – „Doi x Doi” („Tigrul” de Murray Schisgal & „Amantul” de Harold Pinter), regia Vlad Stanescu; sambata, 15 decembrie, ora 20:00 – „Inca-i bine!” de Rodica Popescu Bitanescu, regia Rodica Popescu Bitanescu; duminica, 16 decembrie, ora 20:00 – „Fata din curcubeu” de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar.

Teatrul Bulandra

Sala „Toma Caragiu”: marti, 11 decembrie, ora 18:30 – „Ivanov” de A.P. Cehov, regia Andrei Serban; sambata, 15 decembrie, ora 19:00 – „Triumful dragostei” de Pierre Marivaux, regia Alexandru Darie; duminica, 16 decembrie, ora 19:00 – „Triumful dragostei” de Pierre Marivaux, regia Alexandru Darie;

Sala „Liviu Ciulei”: miercuri, 12 decembrie, ora 19:00 – „Obiceiuri necurate” de Tom Smith, regia Mihai Constantin; vineri, 14 decembrie, ora 21:30 – „Maitrey” de Mircea Eliade, regia Chris Simion; sambata, 15 decembrie, ora 19:00 – „Mestesugul vietii” de Hanoch Levin, regia Felix Alexa.

Sala „Liviu Ciulei” (Laborator): joi, 13 decembrie, ora 20:00 – „Arlechino moare?” de Nikolai Evreinov, un atelier condus de Antoaneta Cojocaru.

Teatrul Odeon

Sala Studio: marti, 11 decembrie, orele 18:00 si 20:00 – „Tape” de Stephen Belber, regia Razvan Muraru; joi, 13 decembrie, ora 19:30 – „Gradinile Groazei”, de Daniel Call, un spectacol de Mariana Camarasan si Alexandra Penciuc; vineri, 14 decembrie, ora 19:30 – „Micul Print”, dupa Antoine de Saint-Exupery, regia Carmen Lidia Vidu; sambata, 15 decembrie, ora 19:30 – „Ma intorc de departe” de Claudine Galea, regia Theo Herghelegiu; duminica, 16 decembrie, ora 19:30 – „Blifat” de Gabriel Pintilei, regia Alexandru Mihail.

Teatrul de Comedie

Sala „Radu Beligan”: marti, 11 decembrie, ora 19:00 – „Parinti teribili”; joi, 13 decembrie, ora 19:00 – „Acasa la tata”; vineri, 14 decembrie, ora 19:00 – „Doamne… ce macel!”; sambata, 15 decembrie, ora 19:00 – „Zapezile de altadata”; duminica, 16 decembrie, ora 19:00 – „Elling”;

Sala Studio: sambata, 15 decembrie, ora 19:30 – „Visul lui Don Quijote”; duminica, 16 decembrie, 19:30 – „Visul lui Don Quijote”.

Teatrul Nottara:

Sala „Horia Lovinescu”: marti, 11 decembrie, ora 19:30 – „Act venetian”; joi, 13 decembrie, ora 19:00: „Sotul pacalit”; vineri, 14 decembrie, ora 19:00 – „Uzina de placeri S.A.”;
sambata, 15 decembrie, ora 19:00 – „Roman teatral”; duminica, 16 decembrie, ora 19:00 – „Zeul macelului”.

Teatrul Masca: joi, 13 decembrie, ora 19:00 – „Gemenii”; vineri, 14 decembrie, ora 19:00 – „Canarul albastru”; sambata, 15 decembrie, ora 19:00 – „Tara unde ingerii vin degeaba”; duminica, 16 decembrie, ora 11:00 – „O locomotiva si o gara”.

Teatrul Foarte Mic: joi, 13 decembrie, ora 19:00 – „Nascut iarna”; vineri, 14 decembrie, ora 19:00 – „Locuri calde”; sambata, 15 decembrie, ora 19:00 – „Interzis sub 18 ani”; duminica, 16 decembrie, ora 19:00 – „Crazy stories in the city”.

Teatrul Act: luni, 10 decembrie, ora 19:00 – „Capra cu trei iezi”, dupa Ion Creanga, regia Alexandru Dabija; marti, 11 decembrie, ora 19:00 – „Stand Up PLS” de Silviana Visan Carter; vineri, 14 decembrie, ora 19:00 – „Fidelitate” de Chazz Palminteri, regia Dragos Campan; duminica, 16 decembrie, ora 19:00 – „Jocuri in curtea din spate” de Edna Mazya, regia Bobi Pricop.

ABONEAZA-TE LA NEWTV! Corect, Independent, Curajos