11.4 C
București
joi, martie 28, 2024
AcasăStirea zileiPRIMA MARE SURPRIZA A CM 2014 BRASIL! COSTA RICA – URUGUAY 3-1!

PRIMA MARE SURPRIZA A CM 2014 BRASIL! COSTA RICA – URUGUAY 3-1!

in:

Stiri pe acelasi subiect

Dragnea, extrem de furios dupa ce procurorii DNA au ajuns in Brazilia, pe urmele lui!

Liviu Dragnea a lansat amenintari, marti seara, la Antena...

Cine este iubita lui Liviu Dragnea, cu 30 de ani mai tanara ca el?!

O investigatie realizata de Rise Project arata ca Liviu Dragnea si-a...

Costa Rica a invins cu 3-1 reprezentativa Uruguayului, reusind sa produca prima mare surpriza de la Cupa Mondiala 2014.

Pentru Uruguay a marcat Cavani, in minutul 22, din lovitura de la11 metri acordata dupa un fault al lui Diaz asupra lui Lugano.

Golurile echipei costaricane au fost inscrise de Campbell ’54, Duarte ’57 s,i Urena ’84.

Uruguay a mai marcat in minutul 15 prin Diego Godin, insa golul a fost anulat pentru ofsaid.

Uruguay: Muslera – Pereira, Lugano, Godín, Caceres – Stuani, Arevalo Ríos, Gargano (Gonzalez ’60), Rodríguez (Hernandez ’76) – Cavani, Forlan (Lodeiro ’60). Antrenor: Oscar Tabarez

Costa Rica: Keylor Navas – Gamboa, Duarte, Castro, Umana, Díaz – Borges, Ruiz (Urena ’83), Bolanos (Barrantes ’89), Tejeda (Cubero ’74) – Joel Campbell. Select,ioner: Jorge Luis Pinto

Cartonase galbene: Lugano ’50, Gargano ’56, Caceres ’81

Cartonas rosu: Pereira ’90+4

Arbitru: Felix Brych (Germania) – Mark Borsch (Germania), Stefan Lupp (Germania) – Victor Carrillo (Peru);

In celalalt meci al grupei D se vor intalni, de la ora 01.00, echipele Angliei si Italiei.

Fii la curent cu toate stirile de la CM 2014 Brasil pe fifa2014.brasil.ro!