Programul teatrelor din Bucuresti in perioada 3 – 9 decembrie 2012

25

Daca in timpul liber, dupa serviciu doriti sa va binedispuneti va recomandam sa mergeti la teatru. Iata programul principalelor institutii de teatru bucurestene in perioada 3 – 9 decembrie.

Teatrul National Bucuresti

Sala Mica: miercuri, ora 20.00 – „Conul Leonida fata cu reactiunea”, de Ion Luca Caragiale; joi, ora 20.00 – „Conul Leonida fata cu reactiunea”, de Ion Luca Caragiale; sambata, ora 20.00 – „Doua loturi” de I.L. Caragiale; duminica, ora 19.30 – „Doi x Doi”: „Tigrul” de Murray Schisgal & „Amantul” de Harold Pinter.

Sala Mare: vineri, ora 19.00 – „Toti fiii mei”, de Arthur Miller; sambata, ora 20.00 – „Sanziana si Pepelea”, dupa Vasile Alecsandri; duminica, ora 19.00 – „Toti fiii mei”, de Arthur Miller.

Teatrul Bulandra

Sala „Toma Caragiu”: luni, ora 19.00 – „Space Studio Lear(a)”, de William Shakespeare, regia Andrei Serban; joi, ora 18.30 – „O scrisoare pierduta”, de I. L. Caragiale, regia Doru Ana; vineri, ora 18.30 – „O scrisoare pierduta”, de I. L. Caragiale, regia Doru Ana.

Sala „Liviu Ciulei”: joi, ora 19.00 – „Obiceiuri necurate”, de Tom Smith, regia Mihai Constantin; vineri, ora 20.00 – „Sarpele in iarba”, de Alan Ayckbourn, regia Emil Hostina; sambata, ora 19.00 – „Casatoria”, de Gogol, regia Yuriy Kordonskiy; duminica, ora 19.00 – „Voiajul domnului Perrichon”, de Eugene Labiche, regia Dinu Cernescu.

Teatrul Odeon

Sala Studio: joi, ora 19.30 – „Nefericitii”; vineri, ora 19.30 – „Exit” de Fausto Paravidino, regia Kovács Zsuzsánna; sambata, ora 19.30 – „Sefele”; duminica, ora 19.30 – „Micul Print”.

Teatrul Nottara: luni, ora 19.00 – „Portret la minut”; marti, ora 19.00 – „Portret la minut”; miercuri, ora 19.00 – „Cineva ca tine” de Cristina Florea; joi, ora 19.30 – „Povestea vorbirii”, regia Tomi Cristin; vineri, ora 19.00 – „Nu vorbiti cu actorii” de Tom Dudzick; regia Roxana Colceag; sambata, ora 19.00 – „Roman teatral” de Mihail Bulgakov, regia Vlad Massaci; duminica, ora 19.00 – „Maria Callas – La Divina” dupa Master Class de Terrence McNally, regia Radu Gabrea.

Teatrul Metropolis: marti, ora 19.00 – „Jubileul” de Jean-Marie Chevret si Michele Ressi; miercuri, ora 19.00 – „Floarea de cactus” de Barillet si Gredy; sambata, ora 19.00 – „Gaitele” de Alexandru Kiritescu; duminica, ora 19.00 – „Baba care asculta Abba” de Catherine Aigner.

Teatrul de Comedie

Sala Radu Beligan: vineri, ora 19.00 – „Un cuplu ciudat”; sambata, ora 19.00 – „Clinica”; duminica, ora 19.00 – „Avarul indragostit”.

Sala Studio: duminica, ora 19.30 – „Mostenitoarea”.

Teatrul Masca: joi, ora 19.00 – „Cafeneaua”; vineri, ora 19.00 – „Comedia erorilor”; sambata, ora 19.00 – „Cand dragostea poarta paslari”; duminica, ora 11.00 – „Clovnii”, ora 19.00 – „Acul cumetrei Gurton”.

Transparenta face diferenta