Sumă-record platită pentru un loc de parcare în România. Și culmea, la Mehedinți!

Nou record national: Sofer prins de radar cu 288 km/h, pe unde drum din Romania!

Un șofer a fost înregistrat duminică de radarul poliției...

Catedrala Mantuirii Neamului mai doboara un record mondial

Catedrala Mantuirii Neamului detine cel mai mare iconostas ortodox...

Lionel Messi nu este singurul fotbalist care a stabilit un record in ultima etapa din Spania. Columbianul Radamel Falcao a egalat duminica un record vechi de zece ani.

Prolificul atacant al formatiei Atletico Madrid a marcat nu mai putin de cinci goluri in partida pe care gruparea din capitala Spaniei a castigat-o zdrobitor cu Deportivo la Coruna, scor 6-0.

Falcao si-a inceput show-ul in minutul 28, la scorul de 1-0 pentru formatia sa, iar pana in minutul 71 a marcat toate cele cinci goluri din tot atatea suturi pe spatiul partii.

Astfel, columbianul a devenit primul jucator din Primera Division care marcheaza cinci goluri intr-un singur meci in ultimii zece ani, dupa ce Fernando Morientes (Real Madrid) reusea aceasta performanta in 2002.

Cu 16 goluri in acest sezon, Falcao ocupa locul secund in clasamentul golgheterilor, fiind depasit de Lionel Messi (23 goluri).