12.1 C
București
vineri, martie 29, 2024
AcasăStirea zileiSi vasluienii au pierdut ritmul spre titlu: Otelul Galati - FC Vaslui...

Si vasluienii au pierdut ritmul spre titlu: Otelul Galati – FC Vaslui 2-0 – VIDEO

in:

Stiri pe acelasi subiect

Oţelul Galaţi a învins pe FC Vaslui cu scorul de 2-0 (1-0), luni seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 16-a sdin Liga I de fotbal. Laurenţiu Iorga (19) a deschis scorul pentru gazde, cu un şut la vinclu, care au jucat din minutul 77 în 10 oameni, după eliminarea lui Pena. Argentinianul Alejandro Viglianti a închis tabela pe contraatac, în prelungirile partidei (90+3).

FC Vaslui a cerut penalty în min. 40, la o intervenţie a portarului Cristian Brăneţ asupra lui Liviu Antal. Brăneţ a fost cel mai bun om al meciului. Oţelul a învins pe FC Vaslui pentru prima oară în ultimele cinci dispute directe în campionat, după un egal şi trei eşecuri.

Steaua conduce detasat in clasamentul Ligii I, cu 41 de puncte, cu 8 mai multe decat urmatoarea clasata, Pandurii Tg. Jiu, care a reusit o victorie cu 2-1 in fata Concordiei Chiajna.

CFR Cluj, Rapid si Dinamo, candva pretendente la titlu, au cu cel putin 16 puncte mai putin fata de Steaua.