Cluj
Slujba pentru A SCOATE FIRMA DIN DATORII si pentru INVIDIE, într-o biserica din Cluj-Napoca!

Centrul de Ajutor Spiritual din Cluj Napoca ține slujbe pentru dezlegarea situației economice, scrie revistablogurilor.ro.
Astfel, în oraș au început să apară afișe care îndeamnă oameni aflați în impas financiar la o reuniune „luni, la ora 09:00, 15:00 sau 19:00”.
Sectanții care se ocupă de aceste lucruri aparțin de „Biserica Universală”, scrie cancan.ro.
Citeste si:
Trafic de DROGURI IN FAMILIA Patriarhului Daniel! Nepotul Inalt Prea Sfintitului a fost ARESTAT!
Invitați să participe la întruniri unde „veți primi rugăciuni și învățături” pentru a scăpa de „prezența unui rău în viața dvs economică” sunt cei care se află „într-una dintre aceste situații: fără servici, datorii, pagube mari economice, ghionion, firma dvs nu mergem sunteți invidiat(ă) la servici sau magazin, nu aveți spor, cineva a blestemat bani dvs sau alte cazuri…”.
În ciuda greșelilor de ortografie, se pare că aceste slujbe sunt gratuite, întrucât nu se specifică niciun preț.
Cluj
S-a terminat cu smecheria! Parintii a doi copii din Cluj, obligati sa plateasca daune imense unei profesoare batjocorita pe grupurile de Whatsapp

Parintii a doi fosti elevi de la Scoala Gimnaziala „Ion Agarbiceanu” din Cluj-Napoca au fost obligati de instantele de judecata la plata unor daune morale pentru defaimare de 30.000 de lei, relateaza stiridecluj.ro. Aceasata este una dintre activitatile preferate ale adolescentilor din ziua de azi care posteaza meme-uri (n.r. – in engleza memes) pentru a exprima reactii fara a mai scrie sau vorbi.
Instanta de judecata a surprins faptul ca in anul scolar 2018-2019, cand profesoara era si diriginta la clasa a VII-a C de la Scoala Gimnaziala „Ion Agarbiceanu” din Cluj-Napoca, inainte cu o zi inainte de inceperea scolii, unul dintre elevi a postat o caricatura la adresa dascalului, care ilustra o maimuta, pe grupul de WhatsApp al clasei. Imaginea a devenit apoi fotografia de grup si a fost publicata pe un cont fals de Facebook.
Elevul ar fi continuat ironizarea profesoarei, iar in luna decembrie 2018 a prelucrat o noua fotografie denigratoare si insultatoare la adresa femeii. In martie 2019, un al doilea elev ar fi creat pe Facebook un cont fals, cu numele profesoarei, folosind ca poza de profil, respectiv fotografie de coperta, cele doua imagini editate de colegul sau.
Profesoara a luat foc si a deschis un proces, solicitand daune morale de 50.000 de leipentru atingerea adusa onoarei, demnitatii si reputatiei plus cheltuielile de judecata. Parintii celor doi elevi au incercat sa explice ca actiunile profesoarei sunt nefondate. Mama unuia dintre ei a recunoscut ca fiul sau a creat acel cont fals de Facebook, pe care l-ar fi sters, insa, o zi mai tarziu. Pentru fapta sa copilul s-a ales cu scaderea notei la purtare la 5. Dupa acest incident, copilul de 14 ani la acea vreme ar fi fost nevoit sa mearga la psiholog.
Cluj
Mii de aplauze sociale pentru „taranul” din Emil Boc! „Dupa munca si rasplata!”

O postare a edilului municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc a starnit mii de reactii pe internet dupa acesta si-a prezentat pe facebook pozele cu recolta de toamna din acest an.
„A venit si luna Octombrie! Dupa munca, si…Recolta! Va doresc, tuturor, o toamna frumoasa!”, a transmis edilul intr-o postare pe Facebook, unde apare cu roadele gradinii sale.
Aproape 10.000 de reactii si peste 500 de comentarii pline de laude a primit acesta de la urmaritorii sai, care il felicita pentru munca sa. Intr-o postare mai veche acesta a declarat ca rasadurile din gradina sunt cumparate din piata volanta.
„Dupa munca, si rasplata! Rasaduri de rosii cumparate de la piata volanta, plantate, intretinute si culese in ‘regie proprie’! Si productie reusita de piersici! Merita! Orice reconectare cu Natura nu poate fi decat Sanatoasa!”, a scris primarul Emil Boc pe Facebook.
Cluj
Accident grav cu doua masini si o motocicleta! Trafic blocat pe DN1 in Ciucea judetul Cluj

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Politiei Romane a transmis ca duminica, 24 septembrie, in jurul orei 08.40, a avut loc un accident rutier pe DN1, la kilometrul 549+500 metri, in localitatea Ciucea, judetul Cluj.
Ar fi vorba despre un accident in care sunt implicate doua autoturisme si o motocicleta, din care ar fi rezultat doua persoane ranite
„S-a produs un accident rutier in care au fost implicate 2 autoturisme si o motocicleta. Circulatia rutiera este blocata. Se estimeaza reluarea traficului in 45 de minute”, a transmis Centrul Infotrafic al Politiei Romane. Sunt prezente la fata locului o autospeciala cu modul de descarcerare, un echipaj SMURD si unul SAJ.
„Din primele informatii au fost avariate doua autoturisme si o motocicleta, iar doua persoane sunt consultate de catre echipajele medicale”, informeaza si ISU Cluj.
-
Bucurestio săptămână in urma
Primaria Sectorului 6 olimpica la achizitii viteza! Zeci de achizitii directe intr-o ora cu aceeasi firma!
-
Economie3 săptămâni in urma
Educatia vine din familie! Peste jumatate din romani au invatat comportamentul responsabil din familie
-
Sibiu3 săptămâni in urma
Trei pakistanezi, principalii suspecti pentru moartea afaceristului sibian Adrian Kreiner
-
Arad4 săptămâni in urma
Asasinatele la comanda iau amploare in Romania! Anchetele bat pasul pe loc!
-
Sibiu3 săptămâni in urma
Noi piste in crima de la Sibiu. Pakistanezii erau de fapt un infractor roman din Belgia!
-
Politica2 săptămâni in urma
Berceanu: PNL poate avea soarta PNTCD! Scenariu sau realitate?
-
Sport3 săptămâni in urma
Rezumat Video: Kosovo invinge Israel. Romania are din nou sansa sa mearga la Euro!
-
Salaj4 săptămâni in urma
Din teatrele de operatiuni in pietele de zarzavaturi: Ciuca ia pulsul electoratului la fel ca Ciolacu